Kulüp Çalışmaları

Halk Oyunları Kulübü 

Kulübümüzün amacı, ülkemizin yöresel oyunlarını öğrencilerimize tanıtmak ve öğretmektir.

Futbol Kulübü

Kulübümüzün amacı; öncelikle futbolun kurallarını öğretmek, fanatizmin zararlarını fark etmesini sağlamak ve aynı zamanda okul takımımız için sporcu yetiştirmektir.

Hentbol Kulübü

Amaç, hentbolun kurallarını ve temel tekniklerini öğretmek bunun yanı sıra kabiliyeti olan öğrencilerimizi bu branştaki bir spor kulübüne yönlendirmektir.

Osmanlıca Kulübü

Kulübümüzün amacı, Osmanlıca yazı dilinin temel niteliklerini ve Osmanlı kültürünü öğrencilerimize tanıtmaktır.

Kısa Film Kulübü

Sinemaya ilgi duyan öğrencilerimizi bu alanda geliştirmek adına kamu spotu veya kısa filmler çekip insanların beğenisine sunmak amacıyla kurulmuştur.

Bilim kulübü

Öğrencilerimizin bilimsel düşünme gücünü ve laboratuvar becerilerini geliştirmeyi hedeflemektedir.

Görsel Sanatlar Kulübü

Öğrencilerimize kendilerini sanat yoluyla ifade etme imkanı vererek iç dünyasını sağlıklı bir şekilde dışavurumunu gerçekleştirebilme amacı taşımaktadır.

Masa Tenisi Kulübü

Masa tenisinin kurallarını ve tekniklerini öğrencilerimize öğretmeyi amaçlıyoruz. Ayrıca onlarla birlikte eğlenceli vakit geçirmek ve okul takımımıza sporcu yetiştirmeyi öncelemekteyiz.

Table tennis or ping pong

Bilişim Kulübü

Öğrencilerimizin derste öğrendiklerinden farklı olarak bilgisayar dünyasında karşılaşabilecekleri programların içeriklerine yönelik bilgilendirmeler yapmak ve yeni ürünler ortaya koyabilmeleri hedeflenmektedir. İyi bir bilgisayar okuryazarı olabilmek, içinde bulunduğumuz bilgi çağında teknolojiye hakim olabilmek ve günlük yaşantılarında bilgisayardan en üst düzeyde yararlanmalarını sağlamayı hedeflemekteyiz.

Satranç Kulübü

Öğrencilerimize satrancı sevdirmek, satranç bilmeyen öğrencilere satranç öğretmek, kendini geliştirmek isteyen öğrencilere eğitim vererek onların daha ileri düzeyde oyuncu olmalarını sağlamak ve okullar arası müsabakalara hazırlamak amacı taşımaktadır.

Örgü Kulübü

Öğrencilerimizin el becerilerini geliştirmeyi, stres atmalarını ve günlük hayatın rutininden sıyrılmalarını öncelemekteyiz.  

Karakalem Kulübü

Resimde karakalem çizim tekniklerini ve inceliklerini öğretmek el beceri ve yeteneğini geliştirip daha nitelikli bir şekilde kullanabilmelerini amaçlıyoruz. Var olan yeteneğini etkin bir şekilde kullanmak ve bunu hayal dünyasıyla sentezleyip planlı ve düzenli bir şekilde resim kâğıdına karakalem tekniklerini aktarabilmelerini hedeflemekteyiz.

Takı Tasarım Kulübü

Öğrencilerimizin hayal güçlerini kullanarak farklı renk ve biçimlerde tasarımlar ortaya koyarak giysilerimizi güzelleştiren süslemeler, bileklikler, boncuklarla bezenmiş takılar tasarlayıp el becerilerini geliştirerek estetik bakış açısı kazanmalarını hedeflemekteyiz.