DENKLİK BELGESİ NEDİR?
Denklik belgesini almak için yapılması gerekenler:
*Veli öğrencinin son sınıf karnesini alıp(temmuz sonu) konsolosluğa gitmelidir.
* Konsolosluktaki Eğitim müşavirliğine karneyi gösterip, çocuğumu Türkiye’de okutmak istiyorum demelidir.
* Tüm bu işlemlerden sonra konsolosluk öğrenci için denklik belgesi verecektir.

ÖĞRENCİMİZİ OKULA NASIL VE NE ZAMAN KAYIT YAPTIRACAĞIZ?
Öğrenci Ağustos ayı sonu, Eylül ayı başında velisi ile birlikte okula gelmelidir.

ÖĞRENCİMİZ GELİRKEN YANINDA NELER GETİRMELİ?
Okulumuzda kılık kıyafet serbestliği vardır. Ahlaki kurallar çerçevesinde öğrenci istediği kıyafeti giyebilir.Yatak,yorgan,yastık,battaniye okul tarafından öğrenciye verilir.

UYUM PROBLEMİ YAŞAYAN ÖĞRENCİLERE NASIL YAKLAŞIYORSUNUZ?
Okulumuzun rehberlik servisi, yeni gelen öğrencileri tanımak ve problemlerini tespit edip çözmek adına öğrencilerle bireysel görüşmeler yapar. Bu görüşmelerin ardından ihtiyaç halinde veli ile iletişime geçilir.Öğrencimizin problemleri arkadaşlarını olumsuz yönde etkilerse veliye bilgilendirme yapılır.Problemlerin devamı halinde son çare olarak öğrenci okuldan uzaklaştırılır.

SGK BELGESİ NEDİR?
Yaşadığınız ülkedeki sigorta şirketinden,okuyacak çocuğunuz adına Türkiye’de ki sağlık hizmetlerinden faydalanmak için temin edilecek olan evraktır.

KURALLARARA UYMAYAN ÖĞRENCİNİN DURUMU NE OLUR?
Okul yönetiminin hazırladığı disiplin talimatnamesi gereğince uygulama yapılır. Dönem başında bu talimatname öğrenciye ve veliye bildirilir, karşılıklı imza alınır.

ÖĞRENCİ ÜNİVERSİTEYİ KAZANAMAZSA NE OLUR?
Okul bittiğinde öğrenci herhangi bir üniversiteye yerleşemezse 1 yıl daha Türkiye’de kalır ve sınava tekrar hazırlanır.

ÖĞRENCİLER HAFTA SONLARINI NASIL GEÇİRİYORLAR?
Okulumuzda hafta sonları sosyal etkinlikler yapılır. Eğer herhangi bir program yoksa belirlenen saatler arasında verilen çarşı iznini kullanabilirler.

TATİLLERDE ÖĞRENCİ EVE GELEBİLİR Mİ?
Eğitim yılı içerisinde 15 günlük ara tatil döneni vardır. Bunun dışında dini bayramlar okul günlerine denk geldiği zaman okullar tatil edilmektedir.Bu tatil günleri önceden velilere bildirilir ve bu tarihlere göre bilet veli tarafından temin edilebilir.

OKULA BAŞLADIKTAN SONRA OKULU BIRAKABİLİRMİYİM?
Okula başladıktan sonra ayrılmak isteyen öğrenci, okul taksitlerinin hepsini ödeyerek geri dönüş yapabilir.

OKULU YARIM BIRAKIP DÖNERSEM AVRUPA’DA OKULA HANGİ SINIFTAN DEVAM EDEBİLİRİM?
Türkiye’den ayrılan öğrenci Fayda Koleji’nden aldığı tasdiknameyle beraber Avrupa’da ki Türk konsolosluğuna gider. Bu tasdikname ile devam edeceği okula göre alacağı denklik belgesi ile okula kaydını yaptırabilir.

İNTERNET İMKANI VAR MI?
Öğrencilerimiz, okulumuzdaki bilgisayar odasında öğretmenleri gözetiminde internete bağlanabilirler.

CEP TELEFONU SERBEST Mİ?
Öğrenciler cep telefonlarını getirebilirler. Ancak okulda cep telefonu kullanımı yasaktır. Ders ve etüt zamanları dışında öğrenciler telefonlarını kullanabilirler.

HARÇLIK SINIRI VAR MI?
Okul yönetimi olarak öğrenciye verilecek harçlık miktarını veli ile görüşerek belirliyoruz. Veli okul taksitini yatırdığı hesaba harçlık olduğunu belirterek para yatırır. Okul yönetimi çocuk istediğinde harçlığı parça parça verir. Bizim veliden isteğimiz öğrencinin kendisine elden para vermemesidir. Öğrencinin parasını nasıl ve nerede kullandığı bizim için önemlidir. Bu sayede öğrencinin parasını gereksiz harcamasını önlemiş oluruz.

OKUL TAKSİTLERİ NASIL YATIRILIR?
Okul ücretini Eylül ayından itibaren 10 taksitte ödenir. Kayıt esnasında en az ilk taksit peşin olarak ödenmelidir. Kalan taksitler hesap numaralarımıza yatırılır. Okul ücreti yatırıldığında velilere fatura kesilir ve faturalar velilerin adresine gönderilir.