Mevlid Kandili
08/11/2019
14. Ankara Kitap Fuarı Ziyareti
03/03/2020

Türkiye Gezisi

Türkiye gezimizin ilk durağında geçmişini ve ecdadını yerinde görerek tanımak isteyen öğrencilerimiz büyük bir heyecanla ulaştıkları Şehitler ve Gaziler diyarı Çanakkale’deydi. Gezi programımız özel rehberler eşliğinde Çanakkale savaşlarının geçtiği tarihi Gelibolu yarımadası ile şehitliklere gerçekleştirildi. Ardından kanlı savaşlara sahne olan ve yüzbinlerce şehidin inançla vatan için toprağa düştüğü Conkbayır, Anafartalar, Seddülbahir, Alçıtepe, Kilitbahir gibi önemli savaş noktaları gezildi. Öğrencilerimiz, şehitlerimizin kabirlerinde dualar ettiler, hatimler bağışladılar. O topraklarda o günleri adeta yeniden yaşadılar.

Bir sonraki durağımızda öğrencilerimiz Hüdavendigar vilayeti olarak da bilinen Bursa şehrimizde kültürel tarihi yerlerden Orhan Gazi, Osman Gazi, Üftade Hz., Emir Sultan Hz. türbelerini, Ulu Cami, Yeşil Cami gibi tarihi camilerimizi, Bursa Kalesi ve Tophane Meydanı gibi mekanları da ziyaret ederek bilgi aldılar.

Son olarak 2543m yüksekliği ile Türkiye’nin en büyük kış sporları merkezi olan Uludağ’da dolu dolu bir gün geçirerek doğanın ve kayağın tadını çıkararak geziyi noktaladılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.